web sitesi yaptırmak

Bir işletme sahibiyseniz, güçlü bir web varlığına sahip olmanın çok önemli olduğunu bilirsiniz.

Web sitenizde size yardımcı olacak birini arıyorsanız, doğru web tasarım firmasını nasıl seçeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Bir web tasarım firması seçerken dikkate alınması gereken birçok nokta vardır ve hangisinin işinize en uygun olduğunu bulmak zor olabilir. Ama merak etmeyin yardım etmek için buradayız.

Bu nedenle, işletmeniz için mükemmel web sitesi tasarımcısını nasıl bulacağınız ve seçeceğinizle ilgili ipuçları için okumaya devam edin.

Web Tasarımı Nedir ?

Web tasarımı, internette görüntülenen web sitelerini tasarlama sürecidir.

Genellikle web düzeni, web tipografisi, web renkleri ve web grafikleri gibi web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi yönlerini ifade eder.

Web tasarımı, mobil ve tablet tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklandı; ancak, masaüstü tarayıcı tasarımı hala önemlidir.

Web tasarımının amacı, hem kullanımı kolay hem de görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturmaktır.

İyi tasarlanmış bir web sitesi gezinmesi kolay olmalı, hızlı yüklenmeli ve farklı tarayıcılar ve cihazlarla uyumlu olmalıdır.

Ayrıca, tüm sayfalarda tutarlı bir görünüme sahip olmalı ve yüksek kaliteli görseller ve metinler kullanmalıdır.

Bir Web Tasarımcısı ve Web Geliştiricisinin Sorumlulukları Nelerdir?

Web tasarımcıları, bir web sitesinin görünümünden, düzeninden ve bazı durumlarda içeriğinden sorumludur. Örneğin, kullanılan renkleri, yazı tipini ve görüntüleri seçebilirler.

Bu arada, web geliştiricileri web siteleri oluşturur ve bakımını yapar. Bu, HTML5 gibi kodlama dillerini ve trafik hacmi gibi site performans sorunlarını çökmeden yönetmeyi içerir.

Sonuç olarak, hem web tasarımcıları hem de web geliştiricileri, işlevsel ve görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturmada farklı olsa da eşit derecede önemli rollere sahiptir. Kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli bir web sitesi oluşturmak için yetenekli kişilerden oluşan bir ekip gerekir.

Ne tür bir web tasarımcısına ihtiyacınız var?

Üç ana web tasarımcısı türü vardır – serbest çalışan, web tasarım şirketi ve tam hizmet ajansı.

Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmek önemlidir.

Serbest çalışan bir web sitesi tasarımcısı , web siteleri tasarlama ve kodlama konusunda uzmanlaşmış kişidir. Genellikle yalnız çalışırlar, ancak işin bir kısmını diğer web tasarımcılarına veya web geliştiricilerine yaptırabilirler.

Serbest çalışan tutmanın avantajı, genellikle bir tasarım ajansından daha ucuz olmalarıdır. Ancak dezavantajı, bunları kendiniz yönetmeniz gerekecek ve bir ajansla aynı düzeyde deneyime veya uzmanlığa sahip olmayabilirler.

Bir web tasarım şirketi  , web siteleri oluşturma konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir kuruluştur. Web tasarım ajansları tipik olarak müşteri projelerinin belirli unsurları üzerinde çalışan küçük-orta ölçekli ekiplerden oluşur.

Web tasarım şirketleri genellikle serbest çalışanlardan daha pahalı olacaktır çünkü onların birleşik bilgileri için ödeme yaparsınız Profesyonel web tasarım ajansları sık iletişim, aşırı özelleştirme ve hızlı geri dönüş süreleri sunar.

Ek olarak, web tasarım şirketleri genellikle daha büyük projeleri yürütmek için daha fazla personele sahiptir. Sonuç olarak, web tasarım şirketleri, yüksek kaliteli bir web sitesine ihtiyaç duyan işletmeler için mükemmel bir seçim olabilir.

Tam hizmet dijital pazarlama ve web tasarım ajansı , diğer işletmelere dijital pazarlama ve reklam hizmetleri sağlayan bir işletmedir.

Bu şirketler, arama motoru optimizasyonundan (SEO) tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığına kadar her şeyi içerebilen eksiksiz bir dijital pazarlama hizmetleri seti sunar.

Ek olarak, dijital pazarlama ajanslarında genellikle işletmeniz için estetik açıdan hoş ve işlevsel bir web sitesi oluşturabilecek bir grafik tasarımcı ve bir web tasarımcı ekibi bulunur.

Bir dijital pazarlama ajansı seçerken, kanıtlanmış bir başarı geçmişine sahip ve geniş bir hizmet yelpazesi sunan birini seçmek önemlidir.

Bir web sitesi tasarımcısı seçmenin temel adımları

Katılıyoruz çok fazla web sitesi tasarımcısı var. Hangisinin sizin için doğru olduğunu nasıl anlarsınız?

Bu sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Çoğu web tasarımcısı temel bir web sitesi oluşturabilir. Ancak iyi bir web tasarımcısı işinizi ve müşterilerinizi anlayacak ve onlara hitap eden bir web sitesi oluşturabilecektir.

Ayrıca Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda size yardımcı olacaklar ve web sitenizin mobil uyumlu olması da oldukça önemlidir.

Bunun ışığında, projeniz için doğru web sitesi tasarımcısını seçerken izlemeniz gereken adımlar.

Web sitesinin amacını belirleyin

 • İnternetten ürün mü satmak istiyorsunuz ?
 • İşletmeniz hakkında bilgi verir misiniz?
 • Müşterilerin randevu almasına izin verilsin mi?
 • Web sitesini yalnızca ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sergilemek için mi kullanacaksınız?
 • Ya da belki sadece potansiyel müşterilere bilgi sağlamak için?

Web sitenizin amacını öğrendikten sonra, bir web sitesi tasarımcısı aramanızı daraltabilirsiniz.

Web sitesinin nasıl görünmesini ve çalışmasını istediğinizi belirleyin

Web sitenizin nasıl görünmesini ve çalışmasını istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bu, vizyonunuzu web tasarımcısına iletmenize yardımcı olacak ve daha sonra ihtiyaçlarınızı karşılayan bir web sitesi oluşturup oluşturamayacaklarına karar verebilecek.

Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

 • Sitenin genel görünümü ve hissi
 • Sitenin hedef kitlesi
 • İstediğiniz etkileşim düzeyi
 • Bir içerik yönetim sistemine ihtiyacınız olup olmadığı (web sitesi içeriğini değiştirin/oluşturun)
 • Dahil etmek istediğiniz belirli özellikler

Bir bütçe oluşturun

Her şeyden önce, bir bütçe belirlemeniz gerekir. Web sitesi tasarımı fiyatlandırması söz konusu olduğunda herkese uyan tek bir cevap yoktur, bu nedenle potansiyel tasarımcıları aramaya başlamadan önce üst sınırınızın ne olduğu hakkında iyi bir fikre sahip olmak önemlidir.

Erken bir bütçe belirlemek, seçeneklerinizi daraltmanıza ve beklentileri belirlemenize yardımcı olacaktır.

Bir web tasarımcısı arayın

İhtiyaçlarınızı iyi anladıktan sonra, bu ihtiyaçları karşılayacak beceri ve deneyime sahip web tasarımcıları aramaya başlayabilirsiniz.

Potansiyel tasarımcıları bulmanın bir yolu, basit bir Google araması yapmaktır. AyrıcaAnkara özelinde web tasarımcıları bulmak için Google Haritalar’a bakabilir veya arkadaşlarınızdan öneriler isteyebilirsiniz.

Tasarımcı bulmanın bir başka harika yolu da beğendiğiniz web sitelerinin altbilgisine bakmak ve onları kimin tasarladığını görmek.

Potansiyel adayların bir listesini oluşturduktan sonra, onlara ulaşabilir ve bir teklif isteyebilirsiniz.

Portföylerine bakın

Doğru web tasarımcısını seçmenin en önemli adımlarından biri portföylerine bakmaktır. Bu size onların deneyim ve uzmanlık düzeyleri hakkında iyi bir fikir verecektir.

Geçmişte sizinkine benzer şirketlerle çalışmışlarsa, çalışmalarından örnekler görebilecek ve neler yapabilecekleri hakkında bir fikir edinebileceksiniz.

Ek olarak, bir tasarımcının portföyüne bakmak, onların yaratıcılık düzeylerini ölçmenize ve tarzlarının şirketinize uygun olup olmadığını görmenize yardımcı olacaktır.

Potansiyel bir tasarımcının portföyünü incelemek için zaman ayırarak, projenize uygun olup olmadıkları konusunda daha bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Web tasarım işiyle proje gereksinimlerinizi ayrıntılı olarak tartışın

İşletmenizi internete taşımaya hazır olduğunuzda, doğru web sitesi tasarımcısını seçmek önemlidir.

En iyi kararı vermenize yardımcı olacak birkaç temel adım:

 • Proje gereksinimlerinizi tasarımcıyla ayrıntılı olarak tartışın ve fiyat, sürekli destek ve web tasarımcısının süreci hakkında bir fikir edinin.
 • Potansiyel web tasarımcısının iş hedeflerinizi ve hedeflerinizi iyi anladığından emin olun.
 • Önceki çalışmalarından örnekler görmeyi isteyin ve tarzlarının işinize uygun olup olmadığını öğrenin.
 • Arama motoru optimizasyonu veya sosyal medya pazarlaması gibi ek hizmetler sunup sunmadıklarını öğrenin.
 • Başlamadan önce ödeme şartlarını ve koşullarını net bir şekilde öğrenin

Fiyatları karşılaştırabilmeniz için farklı tasarımcılardan fiyat teklifi alın

Bir web sitesi tasarımcısı seçmeden önce , birden fazla tasarımcıdan fiyat teklifi istemek ve fiyatları karşılaştırmak önemlidir .

Bir sözleşme imzalamadan önce zaman ayırdığınızdan ve tüm seçeneklerinizi iyice araştırdığınızdan emin olun. Unutmayın, bu sizin paranız ve web siteniz ve nihai sonuçtan memnun olmayı hak ediyorsunuz.

Biraz çabayla, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve işinizi büyütmenize yardımcı olacak bir web tasarımcısı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Size çarpıcı bir dinamik web sitesi oluşturmak için web sitesi tasarımcılarımızı işe alın.

Web sitenize gelince, tasarım önemlidir. İyi bir tasarım, ziyaretçileri sitenize çekecek ve onları etkileyecektir. Öte yandan, kötü tasarlanmış bir web sitesi ziyaretçileri uzaklaştıracak ve size potansiyel müşterilere mal olacaktır.

Bu nedenle, işletmeniz için güzel ve etkili bir web sitesi oluşturabilecek bir web sitesi tasarım firması bulmalısınız.

Dijital web sitesi tasarımında, müşterilerimiz için özel web siteleri tasarlama konusunda 10 yılı aşkın deneyime sahibiz. Hem görsel olarak çekici hem de işlevsel bir web sitesi oluşturmak için ne gerektiğini biliyoruz.

Yetenekli tasarımcılardan oluşan ekibimiz, markanızı mükemmel bir şekilde yansıtan ve işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayan bir web sitesi oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Özel web sitesi projenize başlamak için bugün bizimle iletişime geçin.